Ters Projeksiyon Filmi

 

TERS PROJEKSİYON FİLMİ

Ters  Projeksiyon Filmi gelişmiş optik difüzyon ve yüksek renk çözünürlüğe sahiptir.

 

Beyaz Film: Projeksiyondan gelen ışığı eşit oranda ekranın her noktasına yayar. Yapışkanlı yüzeyi sayesinde cam ve pleksiglass yüzeylere uygulanabilir. Işık miktarının fazla olduğu ortamlarda en iyi performansı sağlar.

Gri Film: Yüksek kontrastlı görüntü sağlar. Görüntüde renk doygunluğu yüksektir. Işık miktarının düşük olduğu ortamlarda uygulanması tavsiye edilir.

Koyu Gri Film: En yüksek seviyede kontrastlı görüntü elde etmek gerekirse, koyu gri film en uygun olan modeldir. Işık miktarının düşük olduğu ortamlarda kullanılması tavsiye edilir.

Şeffaf Film: Işık miktarının minimum olduğu ortamlarda kullanılır. Hologram çalışmalarında en uygun olan üründür. Projeksiyonla yansıtma yapılmadığı zaman, filmin arkasındaki nesneler görünür.

 

Ters Projeksiyon filmi, kapalı veya açık her türlü mekanlarda uygulanabilir.

Devamını oku:
 
Dokunmatik Film

Kapasitif çoklu dokunmatik film.

    Kapasitif filmler, insan vücudunun elektriksel özelliklerinden faydalanır. Kapasitif flmler genellikle bir izole edici katmandan (cam gibi) oluşur. Bu katman içerisinde saydam bir iletken madde bulunur. İnsan vücudu iletken olduğundan elektriği iletir ve bu sayede kapasitif ekranlar bu iletkenliği giriş olarak kullanabilir.

    Bir kapasitif dokunmatik film’e dokunduğunuzda film’in elektriksel alanını değiştirirsiniz. Bu değişiklik kaydedilir ve dokunduğunuz konum, bir işlemci tarafından hesaplanır. Bunun için farklı teknolojiler kullanılmaktadır, ancak tümü parmağınızın küçük bir dokunuşuna dayanır. Eldivenler iletken olmadığından kapasitif ekranları eldivenle ve iletken olmayan diğer nesnelerle kullanamazsınız.

 

Devamını oku:
 
Önceki123Sonraki

Bizimle Temasa Geçin